KATEGORİLER
Drone Sepeti

Drone Fiyatları

04.02.2019

Drone Fiyatları

 

Fotoğraf ve video çekmeyi seviyor, uzaktan kumanda ile kontrol edilen araçlar ilginizi çekiyorsa muhtemelen insansız hava araçları (İHA) ya da genel adıyla drone’lar sizin için ilgi çekici olacaktır. Günümüzde bu minik ve bir o kadar da işlevsel ve inanılmaz araçların çok fazla çeşidi, üreticisi, modeli ve buna bağlı olarak birden fazla drone fiyatları bulunuyor. Haliyle son kullanıcı yani bizler, forumlarda ve sosyal medyada araştırma yaparken kafamız daha fazla karışıyor. Bazı gereksiz bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak ve size temel, gerekli ve öz bilgileri vermek için makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

 

Drone İle Havadan Çekim

 

Havadan fotoğraf ve video çekmeyi sevenlerin dikkatini drone olarak bilinen İnsansız Hava Aracı (İHA)’ları son kullanıcı olan bizlerin dikkatini çekmektedir. İlk olarak önemli olan şey sizin tasarım zevkiniz ve ne tarz cihazdan, fotoğraf kalitesinden ve çekim metodundan hoşlandığınız olacaktır. Selfi yapmayı seviyorsanız artık bunu drone ‘lar ile yapabilirsiniz. DJI’ın neredeyse tüm modellerinde Gesture olarak bilinen bir akıllı uçuş modu bulunmakta. Bu mod ile kendinizi drone'a tanıtıp 3 saniye içerisinde 4k görüntüye sahip kamerası ile selfi çekebilirsiniz. Hem de ellerinizi kaldırmadan.

 

Drone Modelleri

 

Drone modellerini incelemeden önce, ne istediğinizi bilmelisiniz. 4 pervaneli quadcopter mi, yoksa kanatları katlanan cep içerisinde taşıyabileceğiniz mini bir drone modeli mi istiyorsunuz? Bu insansız hava araçları yapım kalitesine, malzemesine, uçuk performansına ve uçuş sürelerine, batarya kalitelerine ve şarj sürelerine, görüntü kalitelerine, aksesuarlarına ve kullanım kolaylıklarına göre değişmektedir. Bu özelliklere göre de açık uçlu fiyat aralığındadır.

 

Quadcopterler (quadrotorlar) ve helikopterler uygun fiyatlar sunarken octacopterler (sekiz pervaneli) yüksek bütçelere hitap edecektir. Sizin buradaki tercihiniz çok önemli. 25 bin TL’ye de drone bulabilirsiniz 100 TL’ye de drone satın alabilirsiniz. O nedenle bu açık uçlu fiyatlarda kendi bütçenizi ve en önemlisi sizin ne istediğinizi oluşturmanız gerekli. Drone alırken şunlara dikkat etmekte fayda var:

 

  • Drone kamera özellikleri
  • Drone’un havada kalma süresi
  • Drone kullanılabilirliği
  • Akıllı uçuş modu istiyor muyum
  • Drone takla atsın mı :)
  • Drone ne kadar mesafeye kadar uçurmak istiyorum
  • Drone ne kadar yüksekliğe çıkarmak istiyorum

 

Quadcopterler yani dört pervaneli drone’lar fiyatlarıyla sizi uzaklaştırabilir ancak istediğiniz drone fiyatları aralığında bulabilmeniz de mümkün. Kameralı dronelar düşük fiyat bandında da, yüksek drone  fiyatları bandında da bulunmakta. Fiyatların kameranın kalitesini doğru orantılı olarak değiştireceğini unutmayın. Aldığınız drone’u kontrol ederken cihazın kendi kumandasını kullanmak iyi bir seçenek ve size konfor sunar. Ama kontrol cihazlarını kendiniz de seçebilirsiniz. Tablet ve akıllı telefon aracılığıyla çok daha pratik bir şekilde drone kullanabilirsiniz. Unutmayın ki istediğiniz fiyat bandında her zaman daha iyi bir seçenek vardır. Drone alırken araştırmanızı uzun soluklu yapın ve güvenli sitelerden almaya gayret edin. Ayrıca alacağını ürünün satış sonrası desteği de sunmasını göz ardı etmeyin.